Vyhľadávače

Vyhľadávače sú servery, na ktorých vyhľadáva obrovské množstvo ľudí. Obsahujú veľkú databázu stránok, avšak nielen ich adries (ako je to pri katalógoch), ale aj celkový obsah stránok a preto umožňujú vyhľadávanie v celom texte webových stránok, nie len v ich adrese a popise.

Ako sa dostať do vyhľadávačov

Keďže vo vyhľadávačoch informácie hľadá veľa ľudí, je samozrejmé, že je pre návštevnosť webovej stránky veľmi dobré, ak sa vo vyhľadávaní vyhľadávača nachádza. Do vyhľadávača sa dá dostať veľmi jednoducho: stačí umiestniť na internet webovú stránku a namieriť na ňu odkaz z iného webu. Čím viac je týchto odkazov, tým väčšia šanca, že stránka sa vo vyhľadávaní objaví na vyššej pozícii. Toto by bola automatická registrácia do vyhľadávačov. Dostať sa do vyhľadávačov sa však dá aj manuálne, a to tak, že stačí vyplniť formulár so žiadosťou o pridanie na stránke vyhľadávača (napríklad na stránke najznámejšieho vyhľadávača Googlu sa to dá v sekcii Add url).

Najznámejšie vyhľadávače

Asi najznámejším vyhľadávačom na svete je vyhľadávač Google. Medzi ďalšie celosvetovo známe vyhľadávače patria: Yahoo a Altavista. Medzi na Slovensku a v Česku známe vyhľadávače patria Jyxo, Seznam, Morfeo a slovenský Zoznam.

 

 

© Copyright Návštevnosť web Design by: Power Fighter